OFERTA PODSTAWOWA

Oferta podstawowa obejmuje zajęcia ujęte w czesnym.

Przedszkole w swojej ofercie proponuje szeroki wachlarz zajęć dla dzieci. Stawiamy na wszechstronny rozwój dziecka: zdrowie, higienę, higienę żywienia, ruch i  alternatywne jego formy,  wychowanie i edukację przez zabawę.  Prowadzimy nowatorski Program profilaktyki przeciwpróchniczej.

Program profilaktyki przeciwpróchniczej. Program autoryzowany
i nadzorowany  będzie przez lekarza stomatologa, Panią Tamarę Passeraub-Muszyńską (www.tamara-dentiste.ch).  Prowadzony na co dzień  przez nauczycielki, zapewni nabywanie przez dziecko  prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej, zębów,  jak również żywienia. Rozbudzi u dziecka świadomość i chęć dbania o swoje ząbki.

Przedszkole Kropelka umożliwi coroczną kontrolę uzębienia dzieci w ramach programu profilaktyki, przeprowadzaną przez lekarza stomatologa, zakończoną indywidualną informacją  dla rodziców o stanie uzębienia dziecka.

Program higieny żywienia. W ramach tego programu raz w miesiącu organizowana będzie akcja “Zdrowy Podwieczorek”, w czasie której, dzieci same będą komponować sobie podwieczorek z różnych składników (wędlina, ser, warzywa), co zmobilizuje je do spróbowania nowych produktów i komponowania własnych kanapek.

Język angielski- dwa razy w tygodniu. Rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim. Budowanie fundamentów wiedzy i umiejętności językowych. Zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, już od grupy maluszków.

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające – dwa razy w tygodniu. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz rozwinięcie koordynacji ruchowej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach, dziecko uczy się słuchać, reagować, zapamiętywać, kojarzyć oraz śpiewać i odpowiednio korzystać ze swojego głosu.

Gimnastyka SMYKA ogólnorozwojowa- dwa razy w tygodniu.  Wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, pomaga wychwycić niektóre wady postawy, ale przede wszystkim  jest świetną zabawą, dającą energię na cały dzień.

Religia- prowadzona przez katechetkę raz w tygodniu za zgodą rodzica.

Warsztaty plastyczno- techniczne, przyrodnicze,  medyczne i inne. Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałem.

Zajęcia kulinarne- Kształtowanie postawy „zdrowego stylu życia”, wpajanie nawyków zdrowego odżywiania, a także utrwalanie prawidłowych zasad dietetycznych- jedzenia pokarmów witaminowych, bezcukrowych oraz wysokobiałkowych.

Teatry aktorskie i kukiełkowe- Dzieci poznają różne formy teatru, rozwijają wyobraźnie oraz kształtują określone zachowania i postawy społeczne. Taka forma przekazu ma na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka.

Wyjścia i Wycieczki– Dzieci biorą udział w licznych wyjściach i wycieczkach do Muzeów, Galerii, Kina, Teatru i Filharmonii. Uczestniczą w ciekawych warsztatach rozwijających ich wiedzę ogólna, uczą się poprzez zabawę, są aktywnymi odbiorcami sztuki, pamiętając jednocześnie o odpowiednim zachowaniu w miejscu publicznym, a także w środkach transportu.

Zajęcia adaptacyjne- ostatnie dni sierpnia, w godz.10:00- 12:00. Dla dzieci nowo przyjętych.  Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnych zajęć i zabaw na terenie przedszkola i ogrodu.

Urodziny dla dzieci organizujemy na życzenie rodziców. W tym dniu uczymy dzieci jak składać sobie życzenia, śpiewamy 100 lat, a jubilat częstuje dzieci przyniesionymi smakołykami. Dzieci wykonują urodzinowe rysunki dla jubilata.

Codzienne spacery i ruch na  świeżym powietrzu. Dzieci mają możliwość korzystania z własnego placu zabaw, spacerów w zielonej okolicy.

Zapewniamy również opiekę:

Logopedy- codziennie, raz w miesiącu odbywają się konsultacje z rodzicami. We wrześniu każde dziecko jest diagnozowane pod kątem wad wymowy, a następnie przez cały rok szkolny logopeda pracuje z dziećmi, które potrzebują jego wsparcia prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe.

Psychologa – dwa razy w tygodniu. Psycholog prowadzi konsultacje dla rodziców i nauczycieli, oraz ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci, które potrzebują wsparcia w ramach spotkań indywidualnych i grupowych.