Oferta Podstawowa (obejmuje zajęcia ujęte w czesnym)

Przedszkole Kropelka umożliwi  coroczną kontrolę uzębienia dzieci w ramach programu profilaktyki, przeprowadzaną przez lekarza stomatologa zakończoną indywidualną informacją  dla rodziców o stanie uzębienia dziecka. Program higieny żywienia. W ramach tego programu raz w miesiącu organizowana będzie akcja “Zdrowy Podwieczorek”, w czasie której, dzieci same będą komponować sobie podwieczorek z różnych składników (wędlina, ser, warzywa), co zmobilizuje je do spróbowania nowych produktów i komponowania własnych kanapek.  Język angielski – dwa razy w tygodniu. Rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim. Budowanie fundamentów wiedzy i umiejętności językowych. Zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach już od grupy maluszków.

Rytmika z umuzykalnieniem – dwa razy w tygodniu. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz rozwinięcie koordynacji ruchowej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach, dziecko uczy się słuchać, reagować, zapamiętywać, kojarzyć oraz śpiewać i odpowiednio korzystać ze swojego głosu.

Gimnastyka SMYKA ogólnorozwojowa – dwa razy w tygodniu.  Wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, pomaga wychwycić niektóre wady postawy, ale przede wszystkim  jest świetną zabawą, dającą energię na cały dzień. Religia – prowadzona przez katechetkę raz w tygodniu za zgodą rodzica. Warsztaty plastyczno- techniczne, przyrodnicze,  medyczne i inne . Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałem. Zajęcia kulinarne – Kształtowanie postawy „zdrowego stylu życia”, wpajanie nawyków zdrowego odżywiania a także utrwalanie prawidłowych zasad dietetycznych -jedzenia pokarmów witaminowych, bez- cukrowych,wysoko-białkowych. Teatry aktorskie i kukiełkowe – Dzieci poznają różne formy teatru, rozwijają wyobraźnie oraz kształtują określone zachowania i postawy społeczne. Taka forma przekazu ma na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka. Wyjścia i Wycieczki - Dzieci biorą udział w licznych wyjściach i wycieczkach do Muzeów, Galerii, Kina , Teatru, Filharmonii. Uczestniczą w ciekawych warsztatach rozwijających ich wiedzę ogólna uczą się  bawiąc, są aktywnymi odbiorcami sztuki, pamiętając jednocześnie o odpowiednim zachowaniu w miejscu publicznym a także w środkach transportu. Zajęcia adaptacyjne – ostatnie dni sierpnia, w godz.10:00- 12:00. Dla dzieci nowo przyjętych.  Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnych zajęć i zabaw na terenie przedszkola i ogrodu. Urodziny dla dzieci organizujemy na życzenie rodziców. W tym dniu uczymy dzieci jak składać sobie życzenia, śpiewamy 100 lat, a solenizant częstuje dzieci przyniesionymi smakołykami. Dzieci wykonują urodzinowe rysunki dla solenizanta. Codzienne spacery i ruch na  świeżym powietrzu. Dzieci mają możliwość korzystania z własnego placu zabaw, spacerów w zielonej okolicy.                       Zapewniamy również  opiekę; Logopedy – raz w tygodniu. We wrześniu każde dziecko jest diagnozowane pod kątem wad wymowy, a następnie przez cały rok szkolny logopeda pracuje z dziećmi, które potrzebują jego wsparcia prowadząc zajęcia grupowe. Psychologa – raz w tygodniu. Psycholog prowadzi konsultacje dla rodziców i nauczycieli, oraz ćwiczenia korekcyjno - kompensacyjne dla dzieci, które potrzebują wsparcia. Jest obecny w przedszkolu raz w tygodniu.