Oferta Podstawowa (obejmuje zajęcia ujęte w czesnym)

Przedszkole Kropelka umożliwi  coroczną kontrole uzębienia dzieci w ramach programu profilaktyki, przeprowadzaną przez lekarza stomatologa zakończoną indywidualną informacją  dla rodziców o stanie uzębienia dziecka.

Program higieny żywienia. W ramach tego programu raz w miesiącu organizowana będzie akcja “Zdrowy Podwieczorek” w czasie której dzieci same będą komponować sobie podwieczorek z różnych składników (wędlina, ser, warzywa) co zmobilizuje je do spróbowania nowych produktów i komponowania własnych kanapek.

Język angielski – dwa razy w tygodniu. Rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim. Budowanie fundamentów wiedzy i umiejętności językowych. Zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach już od grupy maluszków.

Rytmika z umuzykalnieniem – dwa razy w tygodniu. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz rozwinięcie koordynacji ruchowej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach dziecko uczy się słuchać, reagować, zapamiętywać, kojarzyć oraz śpiewać i odpowiednio korzystać ze swojego głosu.

Gimnastyka SMYKA ogólno-rozwojowa – dwa razy w tygodniu.  Wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, pomaga wychwycić niektóre wady postawy ale przede wszystkim  jest świetną zabawą dającą energię na cały dzień.

Religia – prowadzona przez katechetkę raz w tygodniu za zgodą rodzica.

Warsztaty plastyczno – techniczne, przyrodnicze,  medyczne i inne . Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałem.

Zajęcia kulinarne – Kształtowanie postawy „zdrowego stylu życia”, wpajanie nawyków zdrowego odżywiania a także utrwalanie prawidłowych zasad dietetycznych -jedzenia pokarmów witaminowych, bez- cukrowych,wysoko-białkowych.

Teatry aktorskie i kukiełkowe – Dzieci poznają różne formy teatru, rozwijają wyobraźnie oraz kształtują określone zachowania i postawy społeczne. Taka forma przekazu ma na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka.

Wyjścia i Wycieczki – Dzieci biorą udział w licznych wyjściach i wycieczkach do Muzeów, Galerii, Kina , Teatru, Filharmonii. Uczestniczą w ciekawych warsztatach rozwijających ich wiedzę ogólna uczą się  bawiąc, są aktywnymi odbiorcami sztuki, pamiętając jednocześnie o odpowiednim zachowaniu w miejscu publicznym a także w środkach transportu.

Zajęcia adaptacyjne – ostatnie dni sierpnia, w godz.10:00- 12:00. Dla dzieci nowo przyjętych.  Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnych zajęć i zabaw na terenie przedszkola i ogrodu.

Urodziny dla dzieci organizujemy na życzenie rodziców. W tym dniu uczymy dzieci jak składać sobie życzenia, śpiewamy 100 lat, a solenizant częstuje dzieci przyniesionymi smakołykami. Dzieci wykonują urodzinowe rysunki dla solenizanta.

Codzienne spacery i ruch na  świeżym powietrzu. Dzieci mają możliwość korzystania z własnego placu zabaw, spacerów w zielonej okolicy.

Zapewniamy również  opiekę;

Logopedy – raz w tygodniu. We wrześniu każde dziecko jest diagnozowane pod kątem wad wymowy, a następnie przez cały rok szkolny logopeda pracuje z dziećmi, które potrzebują jego wsparcia prowadząc zajęcia grupowe.

Psychologa – raz w tygodniu. Psycholog prowadzi konsultacje dla rodziców i nauczycieli, oraz ćwiczenia korekcyjno – kompensacyjne dla dzieci, które potrzebują wsparcia. Jest obecny w przedszkolu raz w tygodniu.